Обірвалось життя

СВІТЛА ПАМ`ЯТЬ

12.07.1948 - 28.05.2016

28 травня 2016 року на 68 році раптово обірвалося життя доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри хірургії з дитячою хірургією з курсом урології

Леонова Василя Васильовича

Смерть вирвала з наших рядів прекрасну людину, видатного науковця, блискучого викладача та хірурга.

Світлу пам’ять про Василя Васильовича Леонова збережуть його рідні, колеги, учні та вдячні пацієнти.

IV науково-практична конференція з міжнародною участю «Малоінвазивна хірургія та урологія дитячого віку 2016»

01-02 квітня 2016 року доцент кафедри хірургії з дитячою хірургією з курсом урології Овечкін Д.В. взяв участь у IV науково-практичній конференції з міжнародною участю «Малоінвазивна хірургія та урологія дитячого віку 2016», що відбулась на базі Універсальної клініки «Оберіг», м. Київ.

Основні напрямки та тематичні секції конференції: диференційний підхід у виборі лікування хірургічної патології новонароджених (місце ендоскопічних методик); ендовідеохірургія в дитячій гепатології; діафрагмальні грижі – вибір методу хірургічного лікування; ендовідеохірургія в реконструктивній урології у дітей; малоінвазивна герніологія в дитячій практиці.

Загалом захід відвідали 160 дитячих хірургів – представники з усіх областей України. Запрошені фахівці з Польщі, Франції, Білорусі, Казахстану, Грузії та Аргентини.

Під час конференції проведено лапароскопічні оперативні втручання (пластика діафрагми - релаксація купола діафрагми, сплінектомія, пахова герніопластика, нефректомія) з трансляцією в конференц-зал в режимі реального часу («Жива хірургія») з можливістю спілкування з провідними вітчизняними та міжнародними експертами.

Майстер-клас з виконання сучасної оперативної техніки провели відомі хірурги:

Даріуш Патковський (Вроцлав, Польща) – президент польського товариства дитячих хірургів;

Пьотр Чаудерна (Гданськ, Польща) – керівник клініки дитячої та підліткової хірургії;

Мануель Лопез (Сент-Етьєн, Франція) – член правління європейського товариства дитячих хірургів;

Олег Годік (Київ, Україна) – провідний дитячий хірург НДСЛ «ОХМАТДИТ».

У рамках конференції також була проведена нарада головних позаштатних спеціалістів зі спеціальності «Дитяча хірургія» та вибори правління Всеукраїнської асоціації дитячих хірургів.

Успішний захист дисетрації

29 січня 2016 року у спеціалізованій вченій раді ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова» відбувся успішний захист  дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата медичних наук асистента кафедри Лукавенко Івана Михайловича  на тему: «Клінічне значення поліморфізму PvuII гена рецептора естрадіолу альфа в обґрунтуванні показань до хірургічного лікування хворих на проліферативну доброякісну дисплазію молочних залоз». Науковий керівник – к.мед.н., доцент Андрющенко В.В.!

Вітаємо дисертанта та наукового керівника к.мед.н.,  доцента Андрющенко В.В.!

Відбувся успішний захист дисертації

26 листопада 2015 року у спеціалізованій вченій раді Харьківського національного медичного університету відбувся успішний захист  дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата медичних наук асистента кафедри Язикова Олександра Валерійовича на тему "Оптимізація хірургічної тактики при доброякісних захворюваннях молочної залози з використанням малоінвазивних і пластичних методик". Науковий керівник - д.мед.н., професор Леонов В. В.

Вітаємо дисертанта та наукового керівника зав. кафедрою хірургії з дитячою хірургією з курсом урології д м н, професора Леонова В. В.!

Отримано офіційне підтвердження МОН України

Отримано підтвердження МОН України (наказ №988 від 29 вересня 2015 року) щодо присвоєння вченого ступеня кандидата медичних наук аспіранту кафедри  Хамеду Акіл Алі Ібрагім Аббасу.

Офіційний захист кандидатської дисертації «Фактори ризику та профілактика неспроможності товстокишкових анастомозів у хворих на обтураційну непрохідність» відбувся у спеціалізованій вченій раді Харківського національного медичного університету у червні 2015 року. Науковий керівник - д.мед.н., професор Леонов В. В.

Співробітники кафедри взяли участь у 23 з'їзді хірургів України

21-23 жовтня 2015 р. відбувся ХХІІІ з’їзду хірургів України. У роботі з’їзду взяли участь доцент кафедри хірургії з дитячою хірургією з курсом урології Овечкін Д.В., аспірант Перерва О.О. та магістрант Дейнека В.М.

З’їзд відбувся 21-23 жовтня 2015 р. в режимі пленарних та секційних засідань, сателітних симпозіумів, круглих столів. Організаторами заходу виступили Міністерство охорони здоров’я України, Національна академія медичних наук України, Асоціація хірургів України, ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова» НАМН України.

Було розглянуто широке коло проблемних питань та висвітлено сучасні підходи в діагностиці та лікуванні хвороб практично з усіх розділів хірургії (серцево-судинної хірургії; дитячої хірургії; комбустіології та пластичної хірургії, хірургічної ендокринології; проблем ургентної хірургії та післяопераційних ускладнень; бариатричної хірургії; трансплантології). Особлива увага була звернена на вогнепальні ушкодження, пов’язані з воєнними діями на сході України.